آیا عمل جراحی بینی می تواند سبب اختلال بویایی در فرد شود؟

محل هایی که در عمل جراحی بینی تغییر می کنند هیچ ارتباط مستقیمی با محل قرار دادن عصب بویایی ندارد و لذا بطور معمول سبب اختلال بویایی نمی شود .

آیا انحراف بینی بعد از عمل مجدداً بر می گردد؟

خیر. چنانچه عمل جراحی انحراف بینی بطور صحیح تشخیص داده شده باشد و بطور کامل اصلاح شده باشد شانس بسیار کمی برای عودت آن وجود دارد .

روشهایی که می توان لیفت پیشانی و ابرو را انجام داد توضیح دهید؟

روش متداول و قدیمی عبارت بود از روشی که با برشی وسیع در منطقه کاسه سر، پوست و عضلات پایین آمده کشیده می شدند و با برداشتن پوست اضافی ابرو را به سمت بالا می کشیدند . امروزه با استفاده از روش های اندوسکوپی بدون نیاز به برش سراسری این عمل امکان پذیر است.

از چه سنی عمل لیفت صورت و پیشانی را پیشنهاد می کنید؟

بطور معمول بنابر شرایط معاینه کلینیکی و نظر جراح مربوطه عمل لیفت صورت از سنین ۴۵ سالگی به بالا توصیه می شود .

آیا عمل پلک ممکن است سبب تغییر سایز یا حالت چشم ها شود؟

بله. اگر عمل جراحی پلک بطور صحیح و با اندازه گیری و محاسبات دقیق انجام نشود گاهی سبب ایجاد کشیدگی پلک ها و در نتیجه تغییر حالت چشم ها می شود.

آیا عمل چربی سوزی با لیزر برای درمان ژنیکوماستی سینه امکان پذیرهست؟

بله روش های دیگری هم برای این نوع عمل وجود دارد

گرفتگی صدا چه وقت نیاز به بررسی دارد؟

هر نوع گرفتگی صدا نیاز به بررسی توسط متخصص گوش و حلق و بینی دارد، اگر گرفتگی صدا بیش از 3 هفته طول بکشد حتماً باید حنجره بطور دقیق با وسایل خاص تحت معاینه قرار بگیرد.

سن مناسب برای اصلاح عیوب ظاهری لاله گوش چند سالگی است؟

لاله گوش در سن 5 سالگی به حد بزرگ خود می رسد و سن مناسب برای عمل اصلاح ظاهری لاله گوش پس از 5 سالگی است.

چه کسانی برای لیپوساکشن کاندیدای مناسبی هستند؟

مناسب ترین افراد برای این عمل افرادی هستند که اگر چه وزن متعادلی دارند ولی تجمع چربی به طور موضعی دارند و معمولاً در افرادی که دارای پوست محکم و انعطاف‌پذیرتری هستند، نتیجه بهتری دارد. اگرچه سن بیماران در این مورد بسیار مهم نیست ولی افراد مسن‌تر که پوست شان انعطاف‌پذیری کمتری دارد ممکن است نتیجه‌ای که در افراد جوان تر مشاهده می‌شود را نداشته باشند.

آیا پروتز سینه تداخلی در ماموگرافی ایجاد می‌کند یا خیر؟

بله، پروتز سینه چه در زیر عضلات و چه در روی عضلات قرار گیرد می‌تواند در ماموگرافی تداخل ایجاد کند. عموماً پروتز سینه‌هایی که در زیر عضلات قرار گرفته‌اند دخالت کمتری در ماموگرافی نسبت به پروتزهایی که روی بافت عضلانی قرار گرفته‌اند دارند. مراکز ماموگرافی به خوبی و معمولی ماموگرافی را برای کسانی که پروتز سینه دارند انجام می‌دهند. (با استفاده از تکنیک‌های جانشین شده برای این موارد)

Call Now
Directions