جراحی زیبایی شکم

divider

جراحی زیبایی شکم چیست و کی باید انجام شود ؟

اگر در ناحیه شکم خود پوست شل و اضافه دارید که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی رود پس باید گزینه عمل جراحی شکم را امتحان کنید . پزشکان به این عمل ابدومینوپلاستی ( abdominoplasty ) یا تامی تاک می گویند .

با این روش شکم صاف می شود و چربی و پوست اضافه برداشته و عضلات در دیواره شکم سفت می گردد . این روش مانند لیپوساکشن نیست گرچه می توان از لیپوساکشن همراه با این عمل استفاده برد . این نوع عمل ، عملی بزرگ است بنابراین اگر تصمیم به انجام آن را دارید باید قبل از تصمیم گیری در این باره همه جوانب آن بسنجید .

عمل جراحی زیبایی شکم که به عنوان آبدومینوپلاستی نیز شناخته می شود ، با برداشتن قسمت های شل شده ، بافت چربی اضافی و پوست مربوط به آن ، صاف شده و عضلات دیواره شکم محکم می شوند . با استفاده از جراحی شکم همچنین می توان تمام یا بخشی از علائم کشیدگی ایجاد شده در قسمت پایین شکم را برداشت . این شکاف ها یک مسئله عمومی و متداول بعد از زایمان ، کاهش وزن زیاد یا ضعیف شدن عضلات شکم است . اکثر بیمارانی که عمل جراحی زیبایی شکم را انجام داده اند، افزایش مشخص در سطح اعتماد به نفس خود در نتیجه آن را گزارش کرده اند .

چه کسانی برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم مناسب اند ؟

جراحی شکم برای مردان و زنان سالم مناسب است . این عمل به خصوص در مورد زنانی که بارداری های متعددی داشته اند موثر واقع می شود ، با انجام این عمل عضلات شکم آنان سفت شده و پوست اضافه آنان برداشته می شود . جرای زیبایی شکم همچنین برای مردان و زنانی که مدتی چاق بوده و هنوز هم دارای چربی اضافه و پوست اضافه در ناحیه اطراف شکم هستند مناسب است .

چه کسانی برای انجام عمل زیبایی شکم مناسب نیستند ؟

اگر خانمی هستید که تصمیم دارید باردار شوید پس باید عمل برداشتن شکم را تا پس از تولد فرزند خود عقب بیندازید. در طول این عمل عضلات عمودی سفت می شود و بارداری هایی که در آینده اتفاق می افتد موجب جدایی این عضلات می گردد. تصمیم دارید وزن زیادی کاهش دهید پس عمل جراحی زیبایی شکم مناسب شما نیست . جراحی شکم برای افرادی موثر است که همه گزینه ها را امتحان کرده و این آخرین راه چاره برای آنان است . جراحی زیبایی شکم جایگزین کاهش وزن نیست.

ابدومینوپلاستی کامل

در این عمل جراحی از قسمت لگن خاصره برشی در ناحیه شکم ایجاد می شود ، سپس جراح پوست و بافت و عضله را اصلاح می کند. در این عمل ناف را حرکت می دهند و ممکن است چند روز تیوب های خشک کن زیر پوست قرار داده شود .

چگونه برای عمل جراحی برداشتن شکم آماده شویم ؟

اگر سیگار می کشید پزشک حتما از شما می خواهد که حداقل دو هفته قبل از عمل تا دو هفته پس از عمل از استعمال دخانیات خودداری نمایید . این امر به معنای کاهش تعداد سیگارهایی که می کشید نیست بلکه باید به طور کامل استعمال دخانیات را کنار بگذارید زیرا سیگار احتمال بروز عوارض را افزایش داده و سرعت بهبود زخم ها را کاهش می دهد.

پیش از عمل جراحی رژیم غذایی سنگین نگیرید . وعده های غذایی کامل و مناسب و متعادل مصرف نمایید . پیروی از یک رژیم غذایی سالم موجب بهبودی بهتر پس از عمل می شود .

 

sidebar
Call Now
Directions