جراحی زیبایی سینه

عمل جراحی زیبایی سینه

divider

عمل جراحی ماموپلاستی یا جراحی زیبایی سینه می تواند به زنانی کمک کند که از ظاهر ، وزن یا افتادگی سینه های خود ناراضی هستند و به دنبال کوچک کردن سینه و بالا بردن بیشتر آن می باشند . به هر حال، اندازه سینه با توجه به وزن بدن تغییر می کند و به همین خاطر ممکن است به خاطر اضافه شدن وزن یا بارداری اندازه سینه حتی پس از عمل جراحی نیز تغییر کند.

جراحی کوچک کردن سینه زنان می تواند برای کوچک کردن سینه مردان نیز استفاده گردد. که این روش درمانی به عنوان ژنیکوماستی نیز شناخته می شود.

در طول عمل کوچک کردن سینه ، چربی ، بافت غدد و پوست از سینه شما برداشته می شود ، و سپس این بافت ها تغییر شکل داده می شوند و به این ترتیب وضعیت قرارگیری سر سینه اصلاح می شود . اندازه سینه تحت تاثیر ژن ها ، هورمون ها، چارچوب بدن و وزن بیمار دارد . در اکثر زنان ، سایز سینه متناسب با سایر اعضای بدن است ، اما برخی زنان نیز سینه هایی دارند که بطور خاص بسیار بزرگ هستند . سینه های زنان به هورمون استروژن حساس هستند . سینه های فرد می توانند در طول دوره نوجوانی یا پس از یائسگی ، بزرگ شوند . در برخی موارد استفاده از هورمون تراپی (HRT) نیز می تواند باعث بزرگ شدن سینه ها شود. برخی زنان همچنین ممکن است با عدم تقارن قابل توجه ( اندازه یا ظاهر متفاوت ) بین سینه های خود مواجه شوند .

علت انجام جراحی کوچک کردن سینه چیست ؟

در صورتیکه سینه های بزرگتر از حد معمول باشند با تاثیرات منفی روحی و جسمی باعث ناراحتی و نگرانی یک زن می شوند . از نظر فیزیکی سینه های بزرگ ،  باعث تغیر شکل و فرم شانه و گردن می شوند و باعث ایجاد درد پشت و گردن درد می شوند ؛ همچنین باعث ایجاد انحراف در وضع نشستن و در موارد شدیدتر باعث مشکل تنفسی می شوند . سینه های بزرگ ظاهر یک زن را تخریب کرده  و باعث می شود که او غیرمتقارن به نظر برسد و نیز ورزش کردن را برای او مشکل یا غیر ممکن می کند .

 از نظر روانپزشکی ، خیره شدن های گستاخانه ی دیگران باعث می شود که کسانی که دارای سینه های بزرگ هستند خجالتی و کم رو شده و در نتیجه لباس های گشاد بپوشند تا خود را پنهان کنند . اعمال جراحی برای کوچک کردن سینه ها، سال هاست که انجام می شود و در حقیقت اولین عمل جراحی برای کوچک کردن سینه ی زنان احتمالا توسط ویلیام دارستون در انگلستان انجام شده است . اگرچه هدف اصلی این عمل جراحی کاهش حجم و وزن سینه است ، ولی افزایش زیبایی نیز به همان اندازه مهم است .

 درطول سالیان متمادی روش ها و تکنیک های جراحی ، اصلاح شده و بهبود پیدا کرده اند ؛ تا ایمنی و همچنین زیبایی بیشتری از این اعمال جراحی حاصل گردد .

بهبود ظاهر شما با جراحی کوچک کردن سینه

سینه های بسیار بزرگ ممکن است سبب مشکلات بهداشتی و احساسی برای بعضی از بانوان شود . علاوه بر مسائل مربوط به خودانگاره ( تصور ذهنی فرد از خودش ) ، فرد ممکن است دچار درد و ناراحتی فیزیکی نیز گردد . سنگینی بافت اضافی سینه ، ممکن است توانائی شما در زندگی فعال را مختل نماید . ناراحتی روحی و مشکل خودآگاهی همراه با سینه های بزرگ ، آویزان ، برای بعضی از زنان درست به اندازه ی درد فیزیکی مهم است .

این عمل جراحی که ماموپلاستی کاهنده نیز نامیده می شود ، با برداشتن چربی ، بافت غددی ، و پوست از سینه ، سبب ایجاد سایز سینه متناسب با بدن شما ، و کاهش ناراحتی همراه با سینه های بزرگ شود .

عمل جراحی زیبایی سینه شامل چه کارهایی است ؟

قبل از عمل ابتدا با یک قلم نشانه گذاری هایی ، روی سینه ها توسط جراح پلاستیک انجام می شود ، تا محل دقیق و اندازه ی جدید سینه های عمل شده را تعیین کند . بافت سینه ، چربی و پوست اضافی برداشته می شوند و نوک سینه و بافت های باقیمانده به مکان جدید در موقعیت بالاتر انتقال می یابند .

تمامی این اعمال طبق نشانه هایی که قبل از عمل گذاشته شده است ، انجام می شوند . نوک سینه معمولا ، به طور تقریبی در طول خطی افقی مطابق با وسط بازوی شما ، روی سینه قرار می گیرد.

خطی که روی آن بخیه زده می شود ، دورتا دور هاله نوک سینه و در مکان جدید آن می باشد . این خط به طور عمودی به طرف پائین تا زیر سینه ادامه پیدا می کند . در این نقطه ، طبق تکنیک مورد استفاده ، جای زخم ممکن است در این مکان پایان یابد یا گاهی ممکن است تا خط زیر سینه نیز ادامه پیدا کند .

در انتهای عمل جراحی ، بسته به میزان بافت برداشته شده در زمان عمل ، در صورت نیاز ، لوله های تخلیه کننده موسوم به درن معمولا زیر پوست سینه کار گذاشته می شود تا هر نوع مایع خونابه ای که ممکن است ، بعد از عمل جراحی ایجاد شود، توسط آن ها تخلیه گردد. نهایتا یک سینه بند مخصوص و مناسب جهت حفظ پانسمان ، به کار می رود . 

sidebar
Call Now
Directions